Pamiętaj! Postawienie diagnozy i określenie sposobu leczenia należy do lekarza. Wiele lat nauki i praktyki lekarskiej sprawia, że potrafi on rozpoznać choroby być może różniące się nieistotnymi dla nas szczegółami. Zna również możliwe interakcje stosowanych leków. Nie rezygnuj więc ze specjalistycznych konsultacji.
komentarze 2 do wpisu “Spis schorzeń”

 1. anna napisał(a):

  witam
  prosze doradzcie jaki jest skuteczny domowy syrop na czeste zapalenie płuc. Mam niepełnosprawną córeczkę, która kilka razy w roku ma zapalenie płuc. NIgdy nie jest przeziębiona, od razu zainfekowane płuca. Prosze doradźcie, co jest skuteczne w walce z bakteriami – co działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz wzmacnia układ immunologiczny, ponieważ moja córcia przyjmuje kilkadziesiąt nawet antybiotyków rocznie – średnio 4 przy każdej infekcji:( jest wyjałowiona i potrzebuje wewnętrznej ochrony

 2. Anna K. napisał(a):

  Witam
  Niestety długo nie miałam dostępu do strony.
  Właśnie przeglądałam historię Marysi. Nie jestem lekarzem, więc nie chciałabym popełniać błędu podpowiadając złe rozwiązania.
  W przypadku moich maluchów, które sporo chorowały w pierwszych latach życia, co na szczęście się zmieniło, po antybiotyku, a nawet w trakcie kuracji, otrzymywały probiotyki oraz prebiotyki.
  Probiotyki były w formie jogurtów, jednak jest to mało skuteczna forma, oraz Lakcidu. Do tej pory mamy zapas (oczywiście wymieniany) w domu. Można go też stosować przy biegunkach i zatwardzeniach.
  Prebiotyki są naturalne. Cebula, por, banany.
  Przy chorobach układu oddechowego zazwyczaj odmawiamy antybiotyków. Takie leki podawaliśmy tylko wtedy, gdy była taka konieczność, i to w ostateczności. Nieraz okazało się już, że był to słuszny wybór. Kontrola lekarska to potwierdzała.
  Leczenie polega na podawaniu syropu z czosnku, na miodzie, czasem syropu z buraków i cebuli. Odkażanie powietrza przez olejki eteryczne. Stosujemy przeważnie olejek goździkowy, jałowcowy, eukaliptusowy oraz Olbas, który ma bogatszy skład.

  Istnieją przesłanki, że probiotyki mogą pomóc w poprawieniu odporności na częste zapalenia płuc. Działają one w śluzówce narządów. U małych dzieci, szczególnie jeśli mają również inne problemy zdrowotne, może być źle wykształcona flora bakteryjna. Probiotyki do pewnego stopnia ją poprawiają, budują odpowiednią barierę ochronną.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.