Pamiętaj! Postawienie diagnozy i określenie sposobu leczenia należy do lekarza. Wiele lat nauki i praktyki lekarskiej sprawia, że potrafi on rozpoznać choroby być może różniące się nieistotnymi dla nas szczegółami. Zna również możliwe interakcje stosowanych leków. Nie rezygnuj więc ze specjalistycznych konsultacji.DROSETUX syrop na kaszel
DROSETUX syrop na kaszel

DROSETUX jest lekiem doskonale łagodzącym kaszel u dziecka (działanie przeciwkaszlowe). Wśród osób przyjmujących syrop nie stwierdzono działań ubocznych, także w połączeniu ze stosowaniem innych leków.

Może on być przyjmowany przez kobiety w ciąży, w trakcie karmienia piersią i przez małe dzieci (do lat sześciu). Jednak ze względu na brak odpowiednich badań klinicznych w wyżej wymienionych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.

Syrop przeciwkaszlowy - składniki

 • Drosera rotundifolia - Rosiczka okrągłolistna
 • Arnica montana - Arnika górska
 • Belladonna - Pokrzyk wilcza jagoda
 • Artemisia cina - Bylica cytwarowa
 • Coccus cacti - Koszenila kaktusowa
 • Corallium rubrum - Koral szlachetny / Koral czerwony
 • Cuprum gluconicum - glukonian miedzi (II), suplement diety
 • Ferrum phosphoricum - fosforan żelaza (II), suplement diety
 • Ipeca / Uragoga ipecacuanha - Wymiotnica lekarska
 • Solidago virga aurea - Nawłoć pospolita
 • Benzoesan sodu - E211, konserwant
 • Kwas cytrynowy jednowodny - regulator kwasowości i przeciwutleniacz
 • Parametylohydroksybenzoesan sodu - E219, konserwant
 • Parapropylohydroksybenzoesan sodu - E217, konserwant
 • Syrop prosty - stężony roztwór sacharozy
 • Woda oczyszczona

Skład syropu DROSETUX jest dość bogaty, dzięki czemu jego działanie jest skuteczniejsze w liczniejszych przypadkach kaszlu.

Drosera rotundifolia - Rosiczka okrągłolistna - pomaga łagodzić suchy, napadowy kaszel, który może budzić dziecko ze snu.

Arnica montana - Arnika górska - wspomaga leczenie chrypki.

Belladonna - Pokrzyk wilcza jagoda - pomaga w przypadkach wysuszenia błon śluzowych dróg oddechowych, czyli najczęściej w pierwszych stadiach kaszlu podczas których występuje chrypka lub bezgłos oraz ból nosa, gardła, krtani i tchawicy.

Artemisia cina - Bylica cytwarowa - wspomaga leczenie kaszlu.

Coccus cacti - Koszenila kaktusowa - podobnie jak rosiczka, łagodzi kaszel napadowy, jednak w tym przypadku połączony z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej śluzowej wydzieliny. Tego typu kaszel najczęściej występuje tuż przed snem lub zaraz po obudzeniu się dziecka.

Corallium rubrum - Koral szlachetny / Koral czerwony - łagodzi objawy podrażnienia wywołane spływaniem wydzieliny po błonach śluzowych gardła i innych dróg oddechowych oraz kaszel napadowy związany z ekspozycją na bardzo niskie temperatury.

Cuprum gluconicum - glukonian miedzi (II) - suplement diety miedź wspomaga łagodzenie kaszlu napadowego powiązanego z dusznościami.

Ferrum phosphoricum - fosforan żelaza (II) - suplement diety żelazo leczy kaszel chroniczny powiązany z nadwrażliwością strun głosowych. Żelazo w organizmie człowieka odpowiada za regulację produkcji białek kontrolujących przebieg procesów zapalnych, a więc odpowiedź układu immunologicznego. Przy jego niedoborze górne drogi oddechowe stają się wrażliwe i następuje zwiększenie częstości występowania zapalenia błon śluzowych.

Ipeca / Uragoga ipecacuanha - Wymiotnica lekarska - ekstrakt z tego ziela wspomaga leczenie kaszlu napadowego, któremu towarzyszą wymioty.

Solidago virga aurea - Nawłoć pospolita - jest rośliną wykazującą działanie przeciwzapalne i ściągające, wspomaga leczenie kaszlu chronicznego, powiązanego z utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny.

Benzoesan sodu i Kwas cytrynowy stosowane są zamiennie z konserwantami E217 i E219. Dziś jeszcze w aptekach można otrzymać syrop Drosetux zawierający jedną z tych dwóch par konserwujących zawartość buteleczki.

Syrop prosty - stężony roztwór sacharozy - substancja słodząca

Dawkowanie:

Standardowo podaje się następujące dawki leku:
Dorośli - 15 ml (1 łyżka) 3 do 5 razy dziennie.
Dzieci powyżej 6 roku życia: 5 ml (1 łyżeczka do herbaty) 3 do 5 razy dziennie.
Dzieci poniżej 6 roku życia: 3-5 ml (niepełna 1 łyżeczka do herbaty) 3 razy dziennie.

Lek podaje się dzieciom po posiłkach i napojach, aby pewne jego ilości jak najdłużej działały w miejscu występowania zapalenia błon śluzowych. Większa część dawki działa poprzez standardowe drogi.

Producent: BOIRON

Syrop na kaszel DROSETUX można zamówić w aptece internetowej lub tradycyjnej.


Tagi: , ,


komentarze 3 do wpisu “DROSETUX – syrop przeciwkaszlowy”

 1. Ewa napisał(a):

  Podzielam pozytywną opinię o tym syropie. Niestety, żadne z moich dzieci nie chciało go pić. Starałam się jak mogłam, zachęcałam i kusiłam a kilka razy wcisnęłam na siłę. Masakra. Zużyłam go w końcu sama i dowiedziałam się w czym problem. Ten syrop jest po prostu za słodki. Aż robi się niedobrze. Wiem, wiele lekarstw jest gorzkich i też jest problem z ich podawaniem ale smak tego ulepku tak długo pozostaje w ustach, że chyba pozostanę jedyną w rodzinie, która go stosuje. Nie mam jednak wyjścia. Jestem uczulona na wiele leków i kiedy tylko się da wybieram zioła lub homeopatię.

 2. Ula Dywanowa napisał(a):

  Dla moich dzieci każde lekarstwo, które jest słodkie, z łatwością się podaje. Sama też tak mam, poza tym biorąc ziołowe leki można mieć pewność, że są tu naturalne składniki

 3. Anna K. napisał(a):

  Owszem, są naturalne, co nie znaczy, że nie są to związki chemiczne, często naturalnie nie występujące w naszym organizmie. Leki ziołowe też należy stosować z umiarem.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.